PERSONLIG ASSISTANS & LEDSAGNING

Anisa SAAND

ANISA ABDULKADIR-ALMQVIST
Uppdragschef

anisa@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
070-324 30 20

SAAND Personlig Assistans

ULF GRANBERG
Uppdragschef

ulf.granberg@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
013-495 67 45

Mattias Karlsson

MATTIAS KARLSSON
Verksamhetsutvecklare

mattias.karlsson@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
013-495 67 41

SAAND Personlig Assistans

PIA MEDBORG
Uppdragschef

pia.medborg@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
013-495 67 44

Matilda Palmqvist Kvalitetsutvecklare

MATILDA PALMQVIST
Kvalitetsutvecklare

matilda.palmqvist@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
013-495 67 42

Språk: Svenska, arabiska, kurdiska, persiska

AKO ABDULLA
Informatör

ako.abdulla@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
073-388 95 04

Kaies Driss SAAND

KAIES DRISS
Uppdragschef

kaies.driss@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
070-820 37 73

Mouhammed Achhab SAAND

MOUHAMMAD ASCHHAD
Uppdragschef

mouhammad.aschhad@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
070-700 72 20

HEMTJÄNST

Filiz Calderon Hemtjänst Botkyrka

FILIZ CALDERON
Verksamhetsledare, Botkyrka

filiz.calderon@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
08-4800 42 41

katarina sawosz

KATARINA SAWOSC
Samordnare, Botkyrka

katarzyna.sawosz@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
073-325 73 77

Tuija-300x420

TUIJA TÖRNÅ LARSSON
Verksamhetschef, Botkyrka och Värmdö

tuija@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
013-495 67 47

Jeanette, Verksamhetsledare Värmdö hemtjänst

JEANETTE SCHULZ
Verksamhetsledare, Värmdö

jeanette.schulz@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
072-193 68 02

Andrea, Samordnare Värmdö Hemtjänst

ANDREA MARMBRANT
Samordnare, Värmdö

andrea.marmbrant@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
072-193 68 05

Helene, Samordnare Värmdö Hemtjänst

HELENE RICCI
Samordnare, Värmdö

helene.ricci@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
072-193 68 03

Carina, Samordnare Värmdö Hemtjänst

CARINA WIIALA
Samordnare, Värmdö

carina.wiiala@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
072-193 68 04

Anna Nilsson SAAND Hemtjänst

ANNA NILSSON
Verksamhetschef, Västervik

anna.nilsson@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
073-862 38 55

SusanneV-360

SUSANNE VIBERG
Samordnare Centrala Västervik

susanne.viberg@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
073-388 93 04

Lotta Ringdahl Hemtjänst Loftahammar

LOTTA RINGDAHL
Samordnare Loftahammar

lotta.ringdahl@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
070-397 80 70

Anita Andersson Hemtjänst Loftahammar

ANITA ANDERSSON
Samordnare Loftahammar

anita.andersson@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
070-397 80 70

Silhouette-360



ADMINISTRATION

Jonas-360

JONAS WINDEFELT
Ekonomichef

jonas.windefelt@saand.se
070 – 304 42 01

Maja-225x225

MAJA HOLMGREN
Ekonomiassistent

Hemtjänst

maja.holmgren@saand.se
070 – 453 61 21

Frida Tunemar

FRIDA TUNEMAR
Ekonomiassistent

Assistans

frida.tunemar@saand.se
070-486 93 32

Andreas Sandberg SAAND

ANDREAS SANDBERG
VD

andreas.sandberg@saand.se
010-155 03 00 (vxl)
013-495 67 40

Silhouette-360

ALEXANDER LINDAHL
Dataskyddsombud

Silhouette-360

SKYDDSOMBUD
När du behöver komma i
kontakt med skyddsombud

skyddsombud@saand.se
010-155 03 00 (vxl)

SAAND Service & Omsorg AB

SAAND Service & Omsorg AB är ett företag som alltid gör det lilla extra, våra ledord är därför “företaget med det stora hjärtat” eftersom vi alltid ser individen hos våra uppdragsgivare. Vare sig du använder dig av hemtjänst, personlig assistans, ledsagning eller bara enstaka hushållsnära tjänster vill vi att du ska få den bästa servicen som finns att få. Våra medarbetare är noga utvalda personer som kan ge dig just detta.

SAAND kvalitetssäkrar arbetet hos uppdragsgivarna med hjälp av vår personalhandbok där riktlinjer för allt från tystnadsplikt, anmälningsplikt, rättigheter samt skyldigheter jämt emot uppdragsgivare och anhöriga, SAAND och kollegor regleras. Detta gör vi för att alla inblandade ska få högsta möjliga kvalitet.

SAAND Service & Omsorg AB bedriver assistansverksamhet med tillstånd från IVO, Inspektionen för Vård och Omsorg. Verksamhetschef är Andreas Sandberg.